Pet Burger® - DogBurger Doğal Çiğ Mama - Kedi ve Köpek Doğal Çiğ Mama, Barf, Raw Mama

Besleme Uygulamaları

Eğer bir köpeğiniz varsa onu ne sıklıkta ve neyle beslemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Köpeğinizi doğru şekilde beslemek onun sağlığı ve refahı için önemlidir. Yetişkin köpekler için beslenme uygulamalarına ilişkin bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Zamanlı Besleme: Bu, köpeğinize günün belirli saatlerinde belirli miktarda yiyecek vermek anlamına gelir. Yetişkin köpekler, büyüklüklerine, aktivite düzeylerine ve sağlık durumlarına bağlı olarak genellikle günde bir veya iki kez beslenmelidir. Hayatı tehdit edebilecek şişkinlik ve mide rahatsızlığını önlemek için büyük cins köpeklerin en az iki öğün yemesi önerilir. Zamanlı besleme aynı zamanda köpeğinizin iştahını ve kilosunu izlemenize de yardımcı olabilir.

Atıştırmalıklar ve Masa Atıkları: Köpeğinize ödül maması veya tabağınızdan arta kalanları vermek cazip gelse de, atıştırmalıkları günlük kalorinin %10'undan fazla olmayacak şekilde sınırlamanız gerekir, aksi takdirde kilo alımı ve buna bağlı sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Çikolata, üzüm, soğan, sarımsak, ksilitol ve alkol gibi bazı insan gıdaları da köpekler için toksik veya zararlı olabilir. Köpeğinize yeni bir yiyecek vermeden önce mutlaka veterinerinize danışın. Atıştırmalıklar dengeli bir beslenmenin yerine değil, iyi davranış veya eğitimin ödülü olarak verilmelidir.

Köpeğinizi doğru şekilde beslemek onun uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olabilir. Köpeğinizin beslenme uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa her zaman temiz su sağlamayı ve veterinerinize danışmayı unutmayın.