Pet Burger® - DogBurger Doğal Çiğ Mama - Kedi ve Köpek Doğal Çiğ Mama, Barf, Raw Mama

Doğru Bilinen Yanlışlar

Doğru bilinen yanlışlar;

  • Kedi ve Köpekler Çiğ Beslenirse Parazit yapar.

Kedi ve köpekler Parazitleri %90 oranında doğadan almaktadırlar. Su birikintileri, diğer canlıların dışkıları, çimenler asıl parazit kaynağıdır. Sadece kuru mama ile beslenen kedi ve köpeklerde de en geç 2 ayda bir iç parazit verilmesi gerektiğini unutmayalım.

Doğada fazla bekleyen bir su, güneş altında kalan yada uzun süre bekleyen kuru mamalar da parazit ve bakteri üretirler. Bu sebeple doğru şekilde kullanılmayan, uzun süre bekletilen her türlü gıda maddesi bakteri ve parazit yapabilir. 

  • Çiğ Et ve Et ürünleri Köpek ve Kedileri Vahşileştirir

Avlanan canlılar dışında çiğ etin saldırganlık güdüsünü tetiklemesi söz konusu değildir. 

  • Kedim/Köpeğim daha sonra başka gıdayı yemez

Tüm canlılar farklı gıdaları tüketirler. Ancak aldığı lezzet ve ciğ besinin hazzını dikkate aldığımızda aynı keyifle farklı gıdaları tüketmeyeceklerini söyleyebiliriz.

  • Tatile gittiğimde Petburger ile besleme yapamam

Tüm tatillerinizde önceden bildirmeniz durumunda soğuk zincir ile bulunduğunuz otel yada yazlığınıza gönderim yapmaktayız.

  • Çiğ Beslenme Ürünlerinde Yüksek Protein vardır, Alerji yapar

Çiğ beslenme sistemi sadece et ve et ürünleri içermemelidir. İçerisinde karbonhidrat, Vitamin ve mineral içeren sebze ve otlar ve proteini parçalaması ve koruma açısından çeşitli yağlar yer almalıdır. Bu sebeple dengeli hazırlanan Petburger ve benzeri kaliteli çiğ beslenme ürünleri Alerji yapmaz, aksine var olan alerjilerin de tetiklenmesinin önüne geçer.

  • Kaliteli Çiğ Beslenme Sistemleri Çok Pahalı Olmalıdır

Kaliteli bir çiğ beslenme modelinde sadece et ve sakatatlar yer almaz. Çeşitli meyve ve sebze ürünleri de bulunmalıdır. Bu sebeple et fiyatlarının altında kaliteli ürünler bulmak mümkündür. Ancak çok düşük fiyatlı ürünlerin kalitesinden şüphe etmek gerekir.

  • Atık Ürünler Kullanılmaktadır

Tüm Petburger ürünlerinde sadece insan tüketimi için kullanılan ürünler tercih edilmektedir. İçerisinde atık ürünler, ilaç takviyeleri vs yer almaz. Tüm sektörlerde olduğu gibi Çiğ beslenme sistemlerinde de Petburger gibi kaliteli üretim yapan yada atık ürünler ile kalitesiz üretim yapan firmalar bulunmaktadır.