Pet Burger® - DogBurger Doğal Çiğ Mama - Kedi ve Köpek Doğal Çiğ Mama, Barf, Raw Mama

Petburger Gıda Kaynaklı Sorunları En Aza İndirir

Evcil hayvan sahiplerinin, en öncelikli beklentisi onun sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirmesi. Ancak çoğu hayvan sahibi evcil hayvanlara verilen mamaların ara sıra veya kronik olarak yaşadıkları sorunların kaynağı olabileceğini aklına getirmiyor.

Piyasadaki pek çok mama, pişirme yöntemiyle hazırlanmaktadır. Pişirilen mamaların vitaminlerinin azalması sağlıklı gelişim sürecini yavaşlatırken, mide ve bağırsaklarda doluluk yaratan, diğer tür sıvı açısından zayıf mamalar ise onların sindirim sistemlerini ve bağlı organlarını yorabilmektedir. Dondurma yöntemiyle hazırladığımız BARF mamalar üretim sürecinde içinde doğal sularını muhafaza etmesi nedeniyle vitamin ve mineral içeriğini korumakta; daha kolay ve hızlı sindirilmesi açısından da iç organların gereğinden fazla çalışmasının ve yorulmasının da önüne geçmektedir. Bu da örneğin özellikle yaşlı köpeklerde sıklıkla görülen, iç organlarda sarkma sorununa engel olmaktadır.

Hazırladığımız mamaların hayvan doğasına ve metabolizmasına uygun yapıları doğal ortamları dışında yaşamalarından dolayı ortaya çıkan kanser, egzama, cilt rahatsızlıkları, çok yoğun tüy dökülmesi gibi diğer problemlerin de büyük ortadan kalkmasını sağlamaktadır.